Putování krajem ve školní družině

V týdnu od 20. 5. – 24. 5. 2024 jsme si ve školní družině povídali o obcích, ze kterých pocházejí děti, které navštěvují školní družinu. Jsou to obce – Brodek u Konice, Lhota u Konice, Suchdol, Skřípov. Povídali jsme o historii, významných památkách, hledali obec na mapě, poznávali místní potůčky a hledali nejvyšší vrchol na Konicku. Poté jsme se rozdělili do skupin podle místa bydliště a začali pracovat na mapě plné informací. V počítačové učebně jsme na mapách hledali svůj domeček v obci. Naučili jsme se tanec, který pochází z dávných dob. Tento týden se k nám přidaly praktikanty ze SPgŠ – Aneta V., Karolína B. a Adéla P.

Na závěr náš čekala akce s názvem: Putování krajem, ale počasí nám nepřálo. Tak někdy příště.

Ing. Pavlína Vrátníková